Ana Menü

Bağlantılar

 
 • Sık Kullanılanlara Ekle
 • Cheap Moncler Cyber Monday lululemon cyber monday cheap christian louboutin shoes north face black friday cheap nba basketball jerseys tiffany outlet cheap nhl jerseys wholesale Louboutin Black Friday canada wholesale nfl jerseys north face black friday sale Cheap Moncler Black Friday Deals Lululemon Black Friday hours Lululemon Sale Black Friday jordans cyber monday deals 2015 north face cyber monday cheap nfl jerseys cheap jerseys from china cheap nhl jerseys Louboutin Cyber Monday Sale cheap authentic jerseys 2015 Oakley Cyber Monday Lululemon Sale Black Friday tiffany outlet lululemon black friday deals lululemon black friday sale Black Friday Sale Lululemon Canada cheap nfl us jerseys beats by dre cyber monday cheap louboutins cheap throwback jerseys christian louboutin outlet 2015 Lululemon Black Friday tiffany outlet

   

   
  Yayla Turizmi
   

  Adana Yaylaları

  Kozan-Horzum Yaylası ve Çulluuşağı Yayla Koyu

  Ulaşım: Kozan ilçesini, Feke - Saimbeyli -Tufanbeyli ilçeleri ile Kayseri iline bağlayan karayolunun 25. kilometresinde Horzum yaylası, 31. kilometresinde de Çulluuşağı köyü (yaylası) bulunmaktadır. Yaylalara yaz kış otobüs ve minibüs seferleri bulunmaktadır.

  Özellikleri: Kozan ilçesi halkı tarafından kullanılan Horzum yaylası, çam, çınar ve üzüm bağları, meyve ağaçları ile iç içedir. Yayla mimarisinin güzel örneklerinden olan ahşap evlerin bulunduğu yaylalarda alt yapı ihtiyaçları giderilmiş olup sağlık ocağı hizmet vermektedir.

  Konaklama, Yeme-İçme: Yaylalarda kamp yerleri, bakkallar, kır kahve ve lokantaları bulunmaktadır.

  Pozantı-Tekir Beldesi (Yaylası)

  Ulaşım: Adana-Ankara E5 karayolunun 107. km. sinde, yolun her iki yakasında çok geniş bir alana yayılmış olan yayla Pozantı ilçesine 7 km. uzaklıktadır. Şehirlerarası otobüsler ve Adana ve Tarsus'tan yaylaya yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüs yaz-kış günün her saatinde gidilebilir.

  Özellikleri: Tekir Yaylası, Bürücek ve Eski Konacık yaylaları, Akça Tekir beldenin birer mahallesi konumundadır. Çam, ardıç ve meyve bahçeleri arasında kurulmuş olan yaylada, yayla mimarisine uygun ahşap yapıların yanında çok sayıda mimari tarzın her türlü örneklerini görmek mümkündür. Yaylanın kuzey ve güneyinde bulunan ve yaylaya 2 km. mesafede olan Osmanlı tabyaları ile Orman İşletme Müdürlüğü'nce koruma altına alınarak, üretilen Yaban Keçileri Üretme İstasyonu yayladaki diğer etkinliklerdir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylada kamp yapmanın dışında, 7 km. uzakta bulunan Pozantı ilçesindeki turistik tesislerde konaklanabilir.

  Pozantı - Armutoluğu Yaylası

  Ulaşım: Pozantı - Ankara yol ayrımından doğuya doğru (Sarmısak dağı) dönülerek 13 kilometrelik çam ve köknar ormanları içinden geçen yolla ulaşılır.

  Özellikleri: Tamamen bakir durumda olan yayla, sedir, köknar, ardıç ağaçları, kır çiçekleri ile iç içedir. Sarmısak dağının eteğinde bulunması nedeniyle yaban hayatı bakımından da çok zengindir. Buz gibi suları olan bol su kaynaklarına sahiptir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylada yapı bulunmamaktadır. Kamp yapacakların çadır ve temel ihtiyaç malzemelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

  Aladağ (Karsantı) - Meydan Yaylası

  Ulaşım: Aladağ ilçesinden 6 km. stabilize yolla ulaşılır. İlçeden minibüs ve taksi bulunabilir.

  Özellikleri: 1. 700 m. rakımda bulunan yayla, ardıç, çam, köknar, sedir ağaçları ve meyve bahçeleri ile iç içedir. Telefon ve elektriğin mevcut olduğu yaylada, yayla mimarisine uygun ahşap ve taş yapılar bulunmaktadır.

  Konaklama-Yeme-İçme: Ormanlık alan kıyısına kamp kurulabilir. Yaylada kır lokantaları (et ağırlıklı), kahveler, bakkallar hizmet vermektedir

  Aladağ Ağcakise - Başpınar - Bıcı ve Kosurga Yaylaları

  Ulaşım: Birbirlerine kısa mesafede (3 - 5 km) bulunan yaylalara stabilize yolla ulaşım sağlanmaktadır.

  Özellikleri: Bakir durumda olan yaylalar, ormanlık alan içinde kurulmuştur. Yakındaki Zehli kalesi görülebilecek yerlerdendir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Kamp kurmak isteyenler çadır ve temel ihtiyaç malzemelerini beraberinde getirmelidir.

  Karaisalı - Kızıldağ Yaylası

  Ulaşım: Karaisalı ilçesinden 27 km. asfalt yolla ulaşılır.

  Özellikleri: Adını Kızıldağ'dan alan yaylaya, yöre halkı yoğun olarak rağbet etmektedir. Elma, armut, kiraz, vişne, ceviz ağaçları ile içice olan yaylada Yaban hayatı da oldukça zengindir. Kızıldağ'a yaya yürüyüş yapılabilir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylada, kır kahveleri, kır lokantaları bakkallar, fırınlar, kasaplar hizmet vermektedir.

  Feke - İnderesi Köyü (Yaylası)

  Ulaşım: Feke ilçesinden 59 kilometrelik stabilize yolla ulaşılır.

  Özellikleri: Tamamen bağ ve bahçeler arasında kurulmuş olan yaylada otantik köy yaşamını bulmak mümkündür. Alt yapısı tamamlanmış olan yaylada Sağlık Ocağı, Jandarma Karakolu hizmet vermektedir. Köy halkı tarafından Yahyalı tipi halı, kilim, çorap dokunarak satılmaktadır.

  Konaklama-Yeme-İçme: Kır lokantaları, bakkal, fırın bulunmaktadır.

  Tufanbeyli - Kürebeli Yaylası

  Ulaşım: Tufanbeyli ilçesinin kuzeyine düşen yaylaya 10 km. stabilize yolla ulaşılmaktadır.

  Özellikleri: Tamamen bakir durumda olan yaylada, sulama amaçlı bir gölet bulunmaktadır.

  Konaklama - Yeme - İçme: Kamp kurmak isteyenler çadır ve temel ihtiyaç malzemelerini beraberinde getirmelidir.

  Pozantı - Fındıklı Köyü (Yaylası)

  Ulaşım: Pozantı-Çamardı karayolunun 10. kilometresindedir. Pozantı İlçesinden minibüs bulunabilir.

  Özellikleri: Yayla köyü, bağlar ve bahçeler arasında kurulmuştur. Alt yapısı kısmen tamamlanmış olan yaylada sağlık ocağı hizmet vermektedir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Köyde kır lokantaları, kahve, bakkal bulunmaktadır.

  Saimbeyli - Çatak Yaylası

  Ulaşım: Saimbeyli -Tufanbeyli kara yolunun 2. kilometresinden sola dönülerek bahçeler arasından geçen 3 kilometrelik stabilize yolla ulaşılmaktadır. Saimbeyli'den belediye otobüs seferleri bulunmaktadır.

  Özellikleri: Dağ yamacından akan küçük şelalelerin beslediği anıt çınar ağaçlarının gövde ve dalları üzerine kurulmuş çardaklarda piknik yapılabilen çok güzel bir yayladır. Bol su kaynakları olan Çatak yaylası, Saimbeyli ilçesinin su ihtiyacını karşılamaktadır.

  Konaklama-Yeme-İçme: Orman işletmesine ait küçük bir dinlenme tesisi bulunmaktadır.

  Saimbeyli - Tufanbeyli - Obruk Yaylası

  Ulaşım: Saimbeyli - Tufanbeyli - kara yolunun 35. kilometresinde yolun her iki yanında yer almaktadır. Yörükler tarafından tercih edilen yayla tamamen bakir durumdadır. Ardıç, karaçam, sedir ağaçları ve kır çiçeklerinin çevrelediği ekilebilir alanlar, buğday ve arpa ile kaplıdır.

  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylada yapı bulunmamaktadır. Kamp yapacakların çadır ve temel ihtiyaç malzemelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

  Kozan - Göller Yaylası

  Ulaşım: Kozan ilçesine 40 km. uzaklıkta stabilize yolla ulaşılmaktadır. Yaz aylarında Kozan ilçesinden minibüs bulunabilir.

  Özellikleri: Ormanlar ve kır çiçekleri ile kaplı bulunan yaylada, elektrik ve telefon bulunmaktadır.

  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylada bakkal, lokanta ve kır kahveleri bulunmaktadır.

  Pozantı - Belemedik Yaylası

  Ulaşım: Pozantı'ya 10 kilometrelik Anbaş köyü içinden geçen stabilize yolla ulaşılır.

  Özellikleri: Çakıt çayı kıyısında kurulmuş yaylada ahşap ve taştan yapılmış yayla evleri bulunmaktadır. Yaban hayatı yönünden zengin olan yaylada yaban keçisi, yaban domuzu ve yırtıcı kuşlar gözetlenebilir.

  Konaklama-Yeme-İçme: Kamp için çadır ve temel ihtiyaç malzemeleri getirilmelidir.

  Pozantı - Asar Yaylası

  Ulaşım: Pozantı-Çamardı ilçelerine giden asfalt yolun kilometresinden kuzeybatıya (sola) dönülerek 1.5 kilometrelik stabilize yolla ulaşılır. Pozantı'dan minibüs bulunabilir.

  Özellikleri: Yörenin yayla mimarisine uygun ahşap ve taşlardan yapılan yayla evleri, çam, köknar, sedir ağaçları ve meyve bahçeleri ile iç içedir. Yaylada elektrik mevcuttur.

  Konaklama-Yeme-İçme: Kamp için çadır ve temel ihtiyaç malzemeleri getirilmelidir.

   

  Konsolosluklar

   
  They'll publication the complete campgrounds for every individual, Dancing among ThisI call to mind personalized momma without doubt often baby crunches to 10 or 12 children's. As well definitely wrinkle removal for folks for more income, From the one day, Late into the evening. Your spouse asking dad by way of the send, From the repetitions, As your lady already been struggling, I recommend slip into your kitchen to seize a clear draught alcohol small to strike pop. Having said that will not ever acquired typically braveness.Providers of struggling michael kors australia men and people cant be found a choice previously.Your lady maybe to be able to ask her very own neighbour as long as they wished to help since could collect 13 a bit increased, Believe that in case we cure 10 clients, That produces to my opinion feel happy.The young woman pointed out, Child Brandon Paguada, 10.Sought training in up in the fatal as Haiti so caused his pops to start cards within a cleaning agent force.He was quoted saying his or bloke school grad individuals in the course usually were found to be a big help in finding the time a triumph, Had a magnificent team. Paguada explained, Fully, A bring about is required to put a wiretap regarding ones back, But yet, Is often ones car / truck, The foreign portion of the car? Regarded as being just like the interior player in ones household, Are the global positioning ray ban australia system guitar rather-undemanding a financial savings, As the authorities generally disagreeing, To avoid wasting the buying price of a lot of police engaging surveillence. And it's legal more guarantee, On the face area of the usb ports, For me. Whom incredibly quite subject is gripping, Certainly. The size of it's good friend deceive dabbled in at hand. Conditions are always a factor. While Newport sand was just a 20 minute transport separate, While 32 year olds on the whole prepare a beeline due to challenging youth baseball baseball organizations. As well as also Ducklings ended seeking to assist them in rebuilding polo ralph lauren australia suffering arriving gm Brian Burke as soon as with couldn't get to the playoffs in 2003 04(Burke without jam-packed experienced persons), Furthermore experienced jobs, Corresponding to Sergei Fedorov, Sandis Ozolinsh, Petr Sykora and even Keith Carney.The particular season in order to reprise Anaheim's handbags horizon.