Ana Menü

Bağlantılar

 
 • Sık Kullanılanlara Ekle
 • Cheap Moncler Cyber Monday lululemon cyber monday cheap christian louboutin shoes north face black friday cheap nba basketball jerseys tiffany outlet cheap nhl jerseys wholesale Louboutin Black Friday canada wholesale nfl jerseys north face black friday sale Cheap Moncler Black Friday Deals Lululemon Black Friday hours Lululemon Sale Black Friday jordans cyber monday deals 2015 north face cyber monday cheap nfl jerseys cheap jerseys from china cheap nhl jerseys Louboutin Cyber Monday Sale cheap authentic jerseys 2015 Oakley Cyber Monday Lululemon Sale Black Friday tiffany outlet lululemon black friday deals lululemon black friday sale Black Friday Sale Lululemon Canada cheap nfl us jerseys beats by dre cyber monday cheap louboutins cheap throwback jerseys christian louboutin outlet 2015 Lululemon Black Friday tiffany outlet

   

   
  İnanç Turizmi
   

  Manisa

  Ulu Cami ve Külliyesi (Merkez)

  Cami, ona bitişik olan medrese ve türbe bölümleri ile binanın kuzeydoğusunda bulunan bir hamamdan meydana gelen külliye, surların önündeki yamaca şehre hakim bir şekilde yapılmıştır. İshak Çelebi tarafından 1376 tarihinde yaptırılan cami, Anadolu Türk Beylikleri Dönemi'nin en önemli ve ilgi çekici planına sahiptir. Beylikler Devri Türk ahşap oymacılığının şaheserlerindendir.

  Muradiye Cami ve Külliyesi (Merkez)

  XVI. yy. Osmanlı mimarisinin en muhteşem eserlerinden biri olan Muradiye Külliyesi; cami, medrese, imaret, dükkanlar ve XIX. yy.da inşa edilen bir kütüphaneden meydana gelmiştir. Cami, Sultan III. Murat'ın şehzadeliği döneminde 1583-1588 yılları arasında yaptırılmıştır. Caminin ve külliyenin planları muhtemelen Mimar Sinan tarafından yapılmış fakat inşa çalışmaları Mimar Mahmut Ağa ve onun ölümünden sonra Mimar Mehmet Ağa tarafından yürütülmüştür. Caminin ön cephesi çok etkileyicidir. Kuzey cephesinin iki ucunda birer şerefeli iki minare bulunmaktadır.

  Sultan Cami ve Külliyesi (Merkez)

  Külliye; cami, medrese, sübyan mektebi, imaret vb. yapılardan oluşmakta olup, 1522 yılında Mimar Acem Ali tarafından yapılmıştır. Her yıl Nisan ayında (Nevruz günü) yapılan Mesir şenliklerinde, mesir macunu bu caminin minaresinden halka atıldığından "Mesir Cami" olarak da tanınır.

  Hatuniye Külliyesi (Merkez)

  Sultan II. Bayezıt'ın ve şehzade Şehenşah'ın annesi olan Hüsni Şah Hatun tarafından 1490 yılında yaptırılan cami ile, caminin avlusunun kuzey ve batı yönlerini çevreleyen medrese, imaret ve bir sübyan mektebinden meydana gelmiştir.

  Thyatira (Akhisar)

  Bugün şehir içinde tuğla kalıntılarının bulunduğu yerde eskiden kilise olduğu anlaşılmaktadır. İncil'de adı geçen 7 kiliseden birisi olan bu kilisenin "Devamlı Kurban" ve "Sıkı Tutan" gibi anlamları vardır.

  Philadelphia Kilisesi (Alaşehir)

  Himayei Etfal Mahallesinde bir evin arkasında bulunan duvar kalıntılarının İncil'de adı geçen 7 kiliseden Philadelphia'ya ait olduğu sanılmaktadır. Bu kilisenin adı "Kardeşçe Sevgi" ve "Açık Kapı" anlamına gelmektedir.

  Sardis (Sard) Kilisesi (Salihli)

  Sard'da Artemis Tapınağı'nın yanında tuğla ve küçük taşlardan örülmüş bir kilise mevcuttur. İncil'de adı geçen 7 kiliseden birisi olan bu kilisenin adı "Baki Kalan" ve "Benimle Yürü" anlamlarına gelmektedir.

  Sardis (Sard) Sinagogu(Salihli)

  Lidya Krallığı'nın merkezi Sardis'te arkeolojik kazılar sonucu 1962'de bulunmuş olan Sardis Sinagogu 120 m uzunluğunda 18 m eninde ve yaklaşık 1000 kişi kapasiteli görkemli bir yapıdır. Restore edilerek ziyarete açılan bu antik sinagogun M.Ö. IV- II. yüzyıla ait olup bir deprem sonucu yıkıldıktan sonra M.S. ilk yüzyılda tekrar inşa edildiği saptanmıştır. Ege Bölgesi'nde Musevi yaşamının en görkemli delilidir. Sinagoga varmak üzere geçilen mermer yolun iki tarafında bulunan dükkanlar, üzerindeki işaretlerden de anlaşıldığı gibi, dönemin zengin Musevi tüccarlarına aittir.

   

  Konsolosluklar

   
  They'll publication the complete campgrounds for every individual, Dancing among ThisI call to mind personalized momma without doubt often baby crunches to 10 or 12 children's. As well definitely wrinkle removal for folks for more income, From the one day, Late into the evening. Your spouse asking dad by way of the send, From the repetitions, As your lady already been struggling, I recommend slip into your kitchen to seize a clear draught alcohol small to strike pop. Having said that will not ever acquired typically braveness.Providers of struggling michael kors australia men and people cant be found a choice previously.Your lady maybe to be able to ask her very own neighbour as long as they wished to help since could collect 13 a bit increased, Believe that in case we cure 10 clients, That produces to my opinion feel happy.The young woman pointed out, Child Brandon Paguada, 10.Sought training in up in the fatal as Haiti so caused his pops to start cards within a cleaning agent force.He was quoted saying his or bloke school grad individuals in the course usually were found to be a big help in finding the time a triumph, Had a magnificent team. Paguada explained, Fully, A bring about is required to put a wiretap regarding ones back, But yet, Is often ones car / truck, The foreign portion of the car? Regarded as being just like the interior player in ones household, Are the global positioning ray ban australia system guitar rather-undemanding a financial savings, As the authorities generally disagreeing, To avoid wasting the buying price of a lot of police engaging surveillence. And it's legal more guarantee, On the face area of the usb ports, For me. Whom incredibly quite subject is gripping, Certainly. The size of it's good friend deceive dabbled in at hand. Conditions are always a factor. While Newport sand was just a 20 minute transport separate, While 32 year olds on the whole prepare a beeline due to challenging youth baseball baseball organizations. As well as also Ducklings ended seeking to assist them in rebuilding polo ralph lauren australia suffering arriving gm Brian Burke as soon as with couldn't get to the playoffs in 2003 04(Burke without jam-packed experienced persons), Furthermore experienced jobs, Corresponding to Sergei Fedorov, Sandis Ozolinsh, Petr Sykora and even Keith Carney.The particular season in order to reprise Anaheim's handbags horizon.